1. 12. 2022

Poslední listopadovou středu uspořádali lékaři z ARO a Dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice pro své kolegy zdravotníky odborný seminář, jehož součástí byl i praktický nácvik, s názvem „Resuscitace novorozence“.

„Vzdělávací kurz byl určen především pro naše spolupracovníky z oddělení ARO, dětského, novorozeneckého a gynekologicko porodnického oddělení, tedy pro oddělení, která se s resuscitací miminek mohou setkat nejčastěji. Během přednášky byly představeny nejnovější trendy a postupy, které si pak účastníci semináře mohli pod dohledem školitelů sami vyzkoušet,“ přiblížila obsah středečního odpoledne primářka dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

Ročně přijde v Uherskohradišťské nemocnici na svět více než 1 500 dětí. Některé z nich vyžadují po porodu podporu a pomoc s adaptací. Včasné rozeznání problému, reagování správným postupem a posouzení efektivity patří mezi důležité znalosti personálu, který o miminka pečuje. Několik lékařů z dětského a ARO oddělení absolvovalo v letošním roce kurz certifikovaný Evropskou radou pro resuscitaci Newborn Life Support, a své nově nabyté vědomosti, zkušenosti a dovednosti rádi předali svým kolegům.