Ve výroční zprávě za rok 2007 se můžete dočíst o činnosti nemocnice v oblastech léčebně preventivní péče, péče o kvalitu, publikační, přednáškové a vzdělávací činnosti. Součástí výroční zprávy jsou samozřejmě i podrobné informace o hospodaření nemocnice.

Úvodní slovo předsedy představenstva k výroční zprávě nemocnice za rok 2007

Dámy a pánové,

v dalším textu výroční zprávy, která by už měla být jedním z mnoha dalších standardních korálků náhrdelníku výročních zpráv naší akciové společnosti, se dočtete, jaké úkoly jsme v roce 2007 plnili. Všichni zaměstnanci, vedení i já a koneckonců i náš jediný akcionář – Zlínský kraj, můžeme být hrdí na to, že to bude čtení v podstatě nudné. V drtivé většině kolonek plnění, je strohé konstatování – „splněno“. Nota bene, sečteno podtrženo, s kladným hospodářským výsledkem.

Věc, která stojí za vypíchnutí, je zahájení rekonstrukce a výstavby Porodnicko-gynekologického oddělení v souladu s koncepcí centralizace nemocnice. V roce 2007 byly všechny termíny, dané investorem stavby – Zlínským krajem, splněny. Nevidím důvod, proč bych neměl věřit v to, že ve výroční zprávě za rok 2008 budu konstatovat, že v říjnu 2008 bylo otevřeno Porodnicko-gynekologické oddělení.

Uherské Hradiště 17. března 2008

MUDr. Antonín Karásek, předseda představenstva