7. 2. 2023

S platností od úterý 7. února ruší Uherskohradišťská nemocnice zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. K rozhodnutí přistoupilo vedení nemocnice na základě informací od Krajské hygienické stanice Zlínského kraje o hlášených akutních respiračních onemocněních v okrese Uherské Hradiště. Návštěvy u hospitalizovaných pacientů budou povoleny při splnění několika podmínek.

„Od dnešního dne bude opět možné navštívit své hospitalizované příbuzné a známé, a to za dodržení těchto podmínek: u pacienta mohou být současně maximálně 2 osoby, doba návštěvy bude povolena v intervalu 30 minut, navštěvující osoby jsou povinny použít respirátor,“ sdělila konkrétní podmínky Mgr. Jitka Bílková, náměstkyně pro nelékařské zdravotnictví a kvalitu.

Uherskohradišťská nemocnice současně žádá všechny příchozí, aby zvážili svůj zdravotní stav a v případě podezření na virové onemocnění s příznaky kašle, rýmy nebo teploty do nemocnice nepřicházeli. Děkujeme za ohleduplnost.