17. 6. 2024

Neurologická ambulance v Uherskohradišťské nemocnici rozšířila své vybavení o špičkový přístroj TruScan EEG. Z velké části byl nákup nového pomocníka hrazen z finančního daru ve výši 190 000 Kč, který nemocnici v poslední vůli odkázal štědrý dárce.

„S dary z pozůstalosti se nesetkáváme často, o to víc si této velkorysé podpory vážíme a děkujeme za ni. Zakoupením nového moderního přístroje můžeme našim hospitalizovaným i ambulantním pacientům poskytnout díky pokročilé diagnostice zase o něco lepší péči i komfort a zvýšit dostupnost moderní neurologické péče v našem regionu,“ vyjádřil poděkování předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Přístroj TruScan EEG je považován za jeden z nejmodernějších nástrojů ve svém oboru. Umožňuje detailní sledování elektrické aktivity mozku a je nezbytný pro diagnostiku epilepsie a dalších neurologických onemocnění.

„Pořízení nového přístroje je pro naše oddělení obrovským přínosem. Pacienti mohou na naše pracoviště přicházet ambulantně, nově však můžeme s pojízdným EEG přijet vyšetřit hospitalizovaného pacienta kamkoliv na oddělení v rámci celé nemocnice. Pro pacienta na lůžku je pak vyšetření mnohem pohodlnější, výrazně také ušetříme čas, který byl dříve k převozu pacienta nutný,“ sdělila Hana Potyková, laborantka neurologického oddělení.

Samotné vyšetření je pro pacienta nenáročné a dovoluje časté opakování bez vedlejších účinků.