15. 10. 2024

Vzhledem k epidemiologické situaci vyhlásila Uherskohradišťská nemocnice s platností od úterý 15. října až do odvolání zákaz návštěv na některých lůžkových odděleních.

„Konkrétně se jedná o všechna oddělení následné péče v pavilonu G a oddělení ošetřovatelské péče v pavilonu F. K vyhlášení zákazu návštěv jsme přistoupili po pečlivém zvážení, abychom ochránili zdraví našich nejkřehčích pacientů v seniorském věku, kteří jsou hospitalizováni právě na těchto odděleních,“ upřesnila Mgr. Jitka Bílková, náměstkyně pro nelékařské zdravotnictví a kvalitu.

Výjimky ze zákazu platí u návštěv pacientů v terminálním stadiu nevyléčitelného onemocnění a také u návštěv pacientů s omezenou svéprávností.

Na všech ostatních lůžkových odděleních je návštěva možná za dodržení aktuálních podmínek, které stanovují možnost návštěvy maximálně 2 osob současně po dobu 20 minut a s použitím respirátoru.