22. 8. 2024

Oddělení klinické biochemie výrazně modernizovalo laboratorní provoz spuštěním nové automatizované linky DxA 5000 Fit, která představuje zásadní posun v efektivitě a kvalitě poskytovaných služeb. Slavnostní předání nové linky se uskutečnilo ve středu 21. srpna za přítomnosti vedení nemocnice, zaměstnanců a zástupců dodavatelské společnosti Beckman Coulter.

„Pro hladký přechod na novou technologii prošlo naše oddělení v posledním roce nezbytnými stavebními úpravami, provozními změnami a inovací laboratorního provozu. Laboratoř nyní disponuje špičkovým moderním vybavením. Instalovaná linka umožňuje výkonným strojům převzít většinu rutinních úkolů, což vede ke snížení času potřebného k analýze vzorků až o polovinu. Při vložení zkumavky do linky je schopná zpracovat data ze štítku během neuvěřitelných 3 sekund a vyhodnotit tak prioritu vzorku a požadavky na zpracování,“ přibližuje hlavní výhody nového vybavení laboratoře primářka oddělení klinické biochemie Ing. Bronislava Rozhonová.

Díky automatizaci a minimální manipulaci se vzorky se výrazně snižuje riziko chyb a potenciálního přenosu infekcí. Linka je navíc vybavena pokročilým systémem pro třídění vzorků podle priority, což zajišťuje rychlé a přesné zpracování i těch nejnáročnějších požadavků.

„Rád bych Uherskohradišťské nemocnici poděkoval za příležitost navázat na naši dlouhodobou spolupráci v podobě instalace naší nové linky DxA 5000 Fit, která představuje nejmodernější dostupnou automatizaci laboratorního provozu. Zdejší oddělení klinické biochemie se tak zařadilo mezi čtyři pracoviště na Moravě, kde pracují s touto špičkovou laboratorní technologií,“ sděluje Ing. Lukáš Palivec, Ph.D.

„Novinka v podobě zavedení moderní robotické linky umožní našemu personálu rychlejší a přesnější diagnostiku, rychlejší poskytování informací klinickým lékařům, což v konečném důsledku přináší zlepšení péče poskytované našim pacientům. Chtěl bych velmi poděkovat všem, kteří se na úspěšné modernizaci pracoviště podíleli,“ dodává ředitel Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.