8. 2. 2023

Hematologicko transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice se v průběhu celého roku připojí ke kampani „Zachraň život, daruj krev s VZP“. Společný projekt nemocnice a Všeobecné zdravotní pojišťovny si klade za cíl podpořit myšlenku bezplatného dárcovství krve.

„Nastavená spolupráce s našimi dárci je skvělá, v rámci kampaně bychom chtěli nejen poděkovat dárcům stávajícím, ale rádi bychom také oslovili nové mladé dobrovolníky,“ okomentoval cíle společného projektu MUDr. René Kamrla, primář hematologicko transfuzního oddělení.

V rámci kampaně bude pro příchozí dárce v daných termínech připraven zajímavý doprovodný program spočívající v poskytnutí měření na speciálním přístroji pro zjištění míry vnitřních tělesných hodnot nebo hydratace pleti, od zástupkyň VZP obdrží dobrovolní dárci také malý dárek. Termíny odběrů spojených s kampaní jsou v průběhu roku stanoveny na konkrétní dopoledne, a to: 7. března, 11. dubna, 10. května, 6. června, 18. července, 12. září, 10. října, 14. listopadu.