9. 10. 2024

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice nedávno rozšířilo svou Ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Ta zajišťuje péči pro děti nejen z Uherského Hradiště, ale i z blízkého okolí, a v současnosti přijímá nové pacienty.

Ambulance poskytuje kompletní péči preventivní – například v kojenecké poradně, při preventivních prohlídkách nebo v povinném i nepovinném očkování. Samozřejmostí je i péče léčebná v případě onemocnění a také posudková činnost s možností vystavení potřebných potvrzení. O pacienty se v ambulanci starají lékařky se zkušenostmi nejen z lůžkového dětského oddělení, ale i z ambulancí praktického lékaře pro děti a dorost, a také zkušená zdravotní sestra.

Skutečnost, že ambulance je součástí dětského oddělení, pacientům přináší mnohá pozitiva. Nasnadě je například možnost úzké spolupráce jak s odbornými ambulancemi, tak i s lůžkovou částí oddělení; výhodou jsou pak i brzké výsledky z laboratoří nebo rentgenových vyšetření. Krom toho ambulance nabízí také rychlé testy metodou POCT (u kterých není nutné čekat na výsledek z laboratoře), jako je například CRP. V budoucnu pak nabídku rozšíří také o Streptest k uvážlivému a indikovanému nasazení antibiotické terapie.

Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost se nachází na dětském oddělení v 5. podlaží budovy D. Bližší informace, včetně ordinační doby, naleznete zde.