18. 4. 2023

Vysoce specializovaná onkologická léčba bude pro pacienty z Uherského Hradiště a okolí dostupnější. Přímo v prostorách nemocnice spustí 2. května provoz detašované pracoviště Komplexního onkologického centra zlínské nemocnice T. Bati.

„Vybudováním detašovaného pracoviště zajistíme onkologickým pacientům z našeho regionu vyšší komfort a snazší dostupnost k nejmodernější léčbě. Péče bude poskytována v prostorách „plicního pavilonu" na místě stávající onkologické ambulance a stacionáře," sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

„Jsme rádi, že můžeme rozšířit centrovou léčbu bez dlouhého dojíždění i pro onkologické pacienty z Uherského Hradiště a okolí. Bude to pro ně a jejich rodiny mnohem pohodlnější. Pacienti určitě uvítají i rozšíření ordinační doby,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Markéta Pospíšková.

Detašované pracoviště nabídne pacientům kromě rozšíření léčby také prodlouženou pracovní dobu od 7:00 do 15:30 hodin. Onkologická ambulance bude personálně zajištěna lékaři a sestrami z Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Onkologická ambulance MUDr. Rezka zůstává v provozu beze změn.