12. 6. 2024

Bohatou historii a důležité milníky Uherskohradišťské nemocnice mapuje unikátní panelová výstava, která je od dnešního dne do čtvrtka 20. června k vidění na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti.

„Výstava nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do minulosti jednoho z nejvýznamnějších zdravotnických zařízení v regionu. Na jednotlivých panelech se návštěvníci seznámí s klíčovými momenty v historii nemocnice, významnými osobnostmi, které zde působily, a technologickým pokrokem v oblasti medicíny. Je také poctou a poděkováním všem, kteří přispěli k jejímu rozvoji a kteří se nadále podílí na každodenním zajištění kvalitní zdravotní péče,“ přibližuje obsah panelové výstavy MUDr. Petr Sládek, předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice.

Součástí expozice jsou kromě textů představující historii nemocnice také archivní fotografie, které ilustrují proměny zdravotnického zařízení od jejího založení v roce 1924 až po současnost.

Panelová výstava je veřejnosti volně přístupná. V pátek 21. června se přesune na Masarykovo náměstí v Uh. Hradišti, kde od 15 hodin proběhnou hlavní oslavy významného jubilea Uherskohradišťské nemocnice s bohatým programem pro děti i dospělé. Od konce června pak bude instalována přímo v areálu nemocnice.