7. 3. 2023

Představit Uherskohradišťskou nemocnici studentům posledních ročníků Lékařské fakulty Masarykovy Univerzity přijelo první březnový den vedení nemocnice v doprovodu zástupců primářů jednotlivých oddělení. „Na univerzitní půdu jsme přijeli s cílem prezentovat naši nemocnici jako silného a spolehlivého zaměstnavatele v regionu a studentům přiblížit naše moderní pracoviště a možnosti uplatnění,“ sdělil předseda představenstva MUDr. Petr Sládek.

Téměř tři desítky budoucích lékařů měly během setkání v neformální atmosféře možnost prostřednictvím prezentací nahlédnout do zákulisí provozu například chirurgického, interního či dětského oddělení a blíže se seznámit s jejich vedoucími pracovníky.

Až třicet základních škol v regionu navštíví v průběhu následujících měsíců zástupci Uherskohradišťské nemocnice. Spolu se studenty zdravotnických oborů ze Střední školy hotelové, průmyslové a zdravotnické Uherské hradiště představí žákyním a žákům osmých tříd širokou nabídku možností studia zdravotnických oborů.

První z přednášek proběhla v minulém týdnu v základní škole v Bílovicích. „Nabídka studia zdravotnických oborů je opravdu pestrá, budoucím deváťákům, kteří si za rok budou vybírat další zaměření svého studia, představíme pro mnohé až nečekaně širokou paletu oborů, jež střední školy se zdravotnickým zaměřením nabízí,“ řekl personalista Uherskohradišťské nemocnice Lubomír Gazdoš.

„Součástí přednášky je i rozhovor se studentkami, vzácněji se studenty, hradišťské „zdravky“. Slyšet takto naživo názory mladých lidí, kteří před pár lety stáli na stejné životní křižovatce jako současní osmáci, je pro ty, kteří uvažují o této profesní cestě, velmi podnětné a zajímavé,“ doplnil David Vacke, spoluautor projektu.

Pro vážné zájemce o studium zdravotnických oborů pak nemocnice na podzim uspořádá několik exkurzí, během kterých budou mít budoucí středoškoláci možnost blíže se seznámit s prací zdravotníků a nahlédnout do zákulisí nemocničního provozu jednotlivých oddělení.