15. 3. 2018

Na vybudování paliativního týmu složeného z erudovaných lékařů a sester je určen příspěvek ze stipendijního programu Nadačního fondu Avast – Spolu až do konce. Díky této podpoře se i nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám dostane vhodně zvolené péče a podpory.

„Oblast paliativní péče v našem regionu je ve stavu zrodu, potýká se s nedostatkem kvalifikovaného personálu a pevnější organizační strukturou v nemocnici i terénu,“ přibližuje výchozí situaci MUDr. Jan Uhýrek, který je realizátorem daného programu v Uherskohradišťské nemocnici. Jednou z úvodních aktivit byla přednáška na téma Význam paliativního konziliáře a paliativního týmu v nemocnici, aby se mezi kolegy posílilo povědomí o tomto stále významnějším oboru. Vybraný personál v průběhu roku dále čeká rozsáhlé odborné vzdělávání a praktické stáže.