24. 6. 2024

V pátek 21. června se na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti uskutečnily oslavy u příležitosti 100. výročí založení Uherskohradišťské nemocnice. Událost přilákala stovky spokojených návštěvníků, pro které byl přichystán bohatý program.

„Sto let je pro naši nemocnici důležitým milníkem, který nám připomíná nejen minulost, ale také výzvy a příležitosti, které před námi stojí. Rád bych poděkoval všem bývalým i současným zaměstnancům za jejich oddanou a obětavou práci, která přispěla k tomu, že se Uherskohradišťská nemocnice stala významným zdravotnickým zařízením s bohatou historií a tradicí,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Nejmenší návštěvníky neodradily ani vysoké letní teploty a s radostí využili všechny přichystané atrakce. Náměstím se tak proháněly princezny, víly, motýlci i Spidermani, nadšení vyvolala bublinová show i předvedení klasické pohádky O perníkové chaloupce. S úspěchem se také setkaly preventivní programy v podobě měření krevního tlaku, cukru či nácvik první pomoci. O doplnění energie a dodržení pitného režimu se postarala stanoviště s dobrotami přímo z nemocniční kuchyně.

Hudební část oslav zahájila místní rocková kapela InProcess hrající pod ZUŠ Uh. Hradiště, vyvrcholením pak bylo podvečerní vystoupení legendárního Jiřího Pavlici & Hradišťanu, které se těšilo velkému zájmu publika a vytvořilo jedinečnou kouzelnou atmosféru. Závěr hudební produkce patřil energické brněnské kapele Golden Delicious, jež dokázala i přes dešťové přeháňky roztancovat celé náměstí.

K blahopřání se připojil také starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha. „Sto let je velmi dlouhá doba, během které se nemocnice stala neodmyslitelnou součástí života celého města a regionu. Rozvinutí zdravotní péče, modernizace jednotlivých oddělení a výstavba nových objektů přispěli k tomu, že v Uherském Hradišti funguje špičkové zdravotnické zařízení, které poskytuje péči na nejvyšší úrovni a je dáváno za vzor také ostatním. Mým přáním je, aby byla naše nemocnice i nadále místem, kde se každému pacientovi dostane té nejlepší možné péče.“

„Uherskohradišťská nemocnice je pro celý Zlínský kraj velmi důležitá, a to nejenom svou velikostí a spádovostí, ale také tím v jak výborné kondici ji máme. Díky postupné modernizaci je z ní špičkové zdravotnické zařízení a pro ostatní okresní nemocnice je v tomto směru inspirací. Její stoleté působení svědčí o stabilitě a já bych rád poděkoval všem, kteří se o rozvoj nemocnice zasadili, kteří zde pracovali a pracují a také jejímu současnému vedení. Uherskohradišťské nemocnici přeji, aby se jí nadále dařilo a všichni pacienti a klienti byli se službami nadmíru spokojeni,“ dodal hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš.

Velké poděkování patří všem sponzorům a partnerům akce, dobrovolníkům a zaměstnancům nemocnice, kteří pomáhali s přípravou a organizací oslav.

Děkujeme!