2. 9. 2024

V neděli 1. září se již po šesté uskutečnil oblíbený cykloden se symbolickým názvem „Jedu na krev“. Letos se na startu sešly téměř dvě stovky cyklistů, což je dle organizátorů akce z Hematologicko transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice rekordní účast.

„Každoroční neformální setkání s našimi dárci krve a příznivci nemocnice je ideální příležitostí k poděkování za spolupráci. Akce, která spojuje sport a podporu dárcovství krve se k naší radosti letos uskutečnila za velkého zájmu veřejnosti a skvělé atmosféry. Děkuji všem sportovcům i kolegům za krásný zážitek,“ říká primář hematologicko transfuzního oddělení MUDr. René Kamrla.

Účastníci si předem mohli vybrat jednu z nově připravených tras odstupňovaných dle náročnosti. Nejkratší trasa nesla podtitul „pohodáři“, milovníci jízdy na zpevněných cestách volili trať „gravelisté“, pro fandy terénní jízdy byl připraven okruh pod názvem „bajkeři“. Společné setkání všech skupin proběhlo na Velehradě, kde cyklisté načerpali síly a pochutnali si na připravených dobrotách z nemocniční kuchyně. Nejmenší účastníci byli za svůj výkon oceněni medailí a malými dárky.

„Letos jsme se s dcerami účastnili poprvé, zvolili jsme pohodový okruh a celý den se nesl ve stejně pohodové atmosféře. Brzy se snad konečně odhodlám také k prvnímu odběru krve,“ přislíbil podporu pořádajícímu oddělení účastník akce Tomáš Sedláček.

Do cíle zpět na transfuzní oddělení dorazili všichni jezdci k velké radosti organizátorů bez vážných zranění. Po návratu proběhlo pro všechny zapojené účastníky losování o krásné ceny.

Poděkování patří také partnerům a sponzorům akce, kterými se v letošním ročníku staly společnosti Ray Service, AUTO UH, Maspex, KOLA LYŽE ŠMÍDEK a HOPE SPORT. Mediálním partnerem akce byla regionální televizní stanice TVS.