V případě nutnosti hospitalizace kojící matky je možno spolu s ní ubytovat i zdravý doprovod.

Kojené dítě (bráno jako zdravý doprovod) je přijato spolu s matkou a jeho pobyt na našem gynekologickém oddělení je zcela zdarma. Maminka si pouze zajistí pleny, hygienické potřeby a oblečení pro dítě. Případný dokrm miminka v případě potřeby zajistí ve spolupráci s novorozeneckým oddělením naše gynekologické oddělení. Pokud se stane, že po dobu hospitalizace matky potřebuje lékařskou péči i miminko, je k dispozici dětský lékař nebo sestřička z novorozeneckého oddělení. Základní péči o miminko zajistí i naše porodní asistentky.

V případě potřeby je možno s maminkou a dítětem ubytovat i jejich další zdravý doprovod. Může to být partner, jeden s rodičů, či kdokoliv jiný, kterého si pacientka sama určí. Toto ubytování je již za poplatek.

• 1 den ubytování bez stravy – 200 Kč
  • 1 den ubytování + strava (snídaně, oběd, večeře) -  300 Kč

Při zajištění ubytování je potřeba, aby zdravý doprovod podepsal prohlášení o úhradě nákladů spojených s ubytováním. Celý pobyt se pak hradí při propuštění pacientky do domácího ošetřování. V centrálním objektu je v pracovní dobu na pokladně možnost platby platební kartou, nebo můžete zaplatit hotově kdykoliv přímo na oddělení.

Možnost zdravého doprovodu umožňujeme i hospitalizovaným pacientkám, které jsou zvyklé z důvodu tělesného či mentálního postižení na blízkost ošetřující osoby.