26. 6. 2014

Fotbalisté z TJ Sokol Nedakonice přijeli i s několika svými fanoušky darovat krev na trasfuzní stanici do Uherskohradišťské nemocnice. Spolu s nimi přijel darovat krev také předseda Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště František Miko.

Protože právě skončila fotbalová sezóna a sportovci z Nedakonic chtějí být aktivní i jinak než ve sportu, rozhodli se právě pro darování krve. Pro většinu z nich to byl první dárcovský odběr. Primářka hematologicko transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Marta Černá podobné aktivity vítá, protože v době dovolených dárců ubývá. Předseda František Miko se navíc rozhodl veřejně vyzvat všech 75 fotbalových klubů, které spadají pod Okresní fotbalový svaz Uherské Hradiště, aby udělali dobrou věc a jejich členové šli darovat krev do Uherskohradišťské nemocnice.

předsedkyně oddílu TJ Sokol Nedakonice Monika Šebková při odběru krve