15. 11. 2021

Hlavním cílem této neziskové organizace je podpora a pomoc pro rodiče předčasně narozených dětí, zároveň však Nedoklubko spolupracuje s neonatologickými a novorozeneckými odděleními v celé České republice.

K oslavě mezinárodního dne dříve narozených miminek se tradičně připojí i novorozenecké oddělení v Uherskohradišťské nemocnici, a to zbarvením pracoviště do purpurové barvy. Právě ta je označována jako symbol králů, královen a vítězství v boji, pro což se stala také oficiální barvou spolku Nedoklubko, který je hlavním organizátorem oslav.

„Oficiálně připadá Mezinárodní den předčasně narozených dětí na 17. listopad, my jej však slavíme v duchu naší organizace o den dříve. Letošním symbolem se stal řetěz složený z maličkých ponožek. Kromě něho jsme pro děťátka přichystali háčkované chobotničky, čepičky a mnoho dalších dárečků včetně váhy pro novorozence.

Všechny výrobky splňují přísná kritéria, od materiálového složení až po délku chapadélek u háčkovaných hraček, které dělají miminkům v inkubátoru společnost. Ty nám pro miminka nezištně vyrábějí naši dobrovolníci. Malou pozornost chceme věnovat také personálu, všem lékařům a sestřičkám, kteří se o miminka pečlivě starají,“ sdělila zá zástupkyně Nedoklubka Karla Uherková.

„S Nedoklubkem nás pojí dlouhodobá, skvělá spolupráce. Jejich činnosti si velmi vážíme a za podporu moc děkujeme,“ řekla při předání dárků primářka Dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Irena Baroňová.