14. 1. 2020

Jedná se o typ auta Volkswagen Caddy Maxi na CNG neboli zemní plyn, který vyniká nízkými provozními náklady (1Kč za 1km). Užitná hodnota tohoto vozidla je tedy pro nemocnici opravdu veliká.

Společnost Araver a nově vznikající multibrand AUTO UH spolupracuje s nemocnicí již delší dobu. "Této spolupráce si velice vážíme, chtěli jsme vyjít nemocnici vstříc", uvedl prokurista společnosti Araver CZ Pavel Sedláček, který předal vůz řediteli Uherskohradišťské nemocnice Petru Sládkovi.
Předání se účastnil také vedoucí nemocniční dopravy Vlastislav Blizňák. "Větší auto se nám hodí pro množství zboží, které každý den vozíme. Hlavně je na CNG pohon, takže za jedny náklady dopravíme více zboží." Nové auto se bude výhradně používat na přepravu fyziologických roztoků, plazmy a krevních derivátů k našim zákazníkům a do spřátelených nemocnic.