17. 5. 2024

Ve čtvrtek 17. května proběhla v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech vernisáž výstavy 100letí Uherskohradišťské nemocnice. Návštěvníkům představuje bohatou historii nemocnice a nabízí unikátní pohled na její stoletý vývoj.

„Chtěl bych moc poděkovat autorům výstavy a všem, kteří dnes dorazili na její otevření. Uvedená expozice je skvělou příležitostí, jak nejen oslavit toto významné jubileum, ale také poděkovat všem zaměstnancům, kteří v nemocnici pracovali a pracují. Za sto let svého fungování Uherskohradišťská nemocnice ošetřila, hospitalizovala a pomohla obrovskému množství lidí a zaslouží si úctu a obdiv za to, co pro tento region udělala,“ sdělil předseda představenstva Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek.

Součástí výstavy jsou dobové fotografie, historické předměty a dokumenty, které ilustrují klíčové momenty od ošetření prvního pacienta v roce 1924, přes rozšiřování služeb a lékařské péče, až po modernizaci jednotlivých budov a oddělení.

Výstava vznikla ve spolupráci Slováckého muzea a Uherskohradišťské nemocnice, její otevření si nenechalo ujít několik desítek návštěvníků z řad široké veřejnosti, bývalých i současných zaměstnanců a osobností, jejichž život byl či je s nemocnicí nadále spjatý. Příjemnou atmosféru čtvrtečního odpoledne podkreslil skvělým hudebním vystoupením smyčcový kvartet hrající pod Základní uměleckou školou Uherské Hradiště. V zaplněném výstavním sále zazněly v jejich podání známé filmové melodie ze zdravotnického prostředí.

Výstavu je možno navštívit v hlavní budově Slováckého muzea v Uherském Hradišti až do 7. července 2024. Otevřeno je denně od 9 do 12 a od 12:30 do 17 hodin.