17. 12. 2021

Nezbytné znalosti a zkušenosti pro výkon povolání sanitáře si účastníci akreditovaného kvalifikačního kurzu osvojovalo ve 100 hodinách teorie a 80 hodinách praxe na určených odděleních. Kurz byl spuštěn v záři ve spolupráci se Střední školou průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou. U závěrečných zkoušek uspělo celkem 26 uchazečů.

„Každoročně zaznamenáváme o tento kurz velký zájem, což nás velmi těší. V jeho průběhu se účastníci seznámí se základy ošetřovatelské péče, zásadami poskytnutí první pomoci, učí se spolupracovat v týmu. V teoretické části prokáží u závěrečných zkoušek získané znalosti z oblasti péče o pacienta, somatologie, hygieny a epidemiologie, etiky a komunikace ve zdravotnictví. Všem, kteří u zkoušek obstáli moc gratulujeme!“ popisuje náplň kurzu hlavní sestra Mgr. Zdenka Vážanová.

Mezi účastníky akreditovaného sanitářského kurzu bylo 10 zaměstnanců Uherskohradišťské nemocnice, většina dalších úspěšných absolventů plánuje řady pracovníků nemocnice rozšířit.

Nový kurz plánuje nemocnice otevřít v září 2022. Účast je podmíněna dosažením plnoletosti, ukončením základního vzdělání a dobrým zdravotním stavem.