6. 10. 2022

Ve středu 5. října přivítalo transfuzní oddělení více než tři desítky dárců krve, z toho čtyři prvodárce, kteří se připojili k tradiční akci rádia Kiss „Půl litru naděje“. Akce byla zacílena především na nové mladé prvodárce a rozšíření základny dobrovolníků, kteří chodí krev pravidelně darovat.

„Tradiční podporu Kiss rádia u nás na oddělení vítáme a moc si ceníme každého člověka, který se rozhodne bezplatně darovat krev. V současné době nejsou naše zásoby příliš velké, máme však vypozorováno, že říjen je obecně slabším měsícem. Naši dárci jsou však skvělí, na jakoukoliv cílenou výzvu o doplnění konkrétní krevní skupiny reagují vždy velmi rychle a ochotně,“ sdělil primář Hematologicko transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. René Kamrla.

Mezi čtyřmi dobrovolníky, kteří se na odběrové křeslo posadili vůbec poprvé, byl i pan Pavel Vybíral z Uherského Hradiště. „K dárcovství mě inspiroval švagr, mou motivací byl dobrý pocit a konkrétní přínos pro nemocné či operované pacienty. Nic mě to nestojí, odběr nebolí a do budoucna bych chtěl v dárcovství určitě pokračovat,“ dodal s úsměvem sympatický mladý muž.

Rádio Kiss podporuje bezplatné dárcovství krve v Uherskohradišťské nemocnici pravidelně, a i letos obdarovaly usměvavé Kisspatrolky všechny příchozí malými dárečky.

Dárcem krve se může stát každý mladý člověk ve věku 18-60 let. Novodárci se mohou k odběru objednat na telefonním čísle 572 529 809. Pravidelní dárci si rezervují termín na adrese: darcovstvi.nemuh.cz.