2. 1. 2019

Přesně v termínu, tedy 1. ledna 2019, se narodil mamince Gabriele Pavlačkové syn Kristián, který se tak stal prvním miminkem roku v Uherskohradišťské nemocnici. S prvním dítětem se tady tentokrát příliš nechvátalo, na svět totiž přišel v 9 hodin a 58 minut. Zdravý chlapec vážil 3350 gramů a měřil 50 centimetrů. Rodiče jsou z Veselí nad Moravou a je to jejich první dítě.

„Doma jsme se dívali s partnerem na televizi a když začaly bouchat silvestrovské ohňostroje, tak jsem cítila, že už asi něco přijde. Vzali jsme věci a radši jeli do porodnice. Všechno proběhlo úplně v pořádku. Jsme opravdu překvapení, že se nám Kristián narodil přesně v termínu a že bude první dítě roku… to jsme tedy opravdu nečekali,“ řekla maminka Gabriela Pavlačková.

Malý Kristián je prý zatím moc hodné dítě, které spinká. Na jméně se rodiče prý docela těžce domlouvali, na poslední chvilku ale vybrali právě Kristiána. Pro porod v Uherskohradišťské nemocnici se maminka rozhodla už dávno. „Jsem tady zvyklá, v Uherském Hradišti mám všechny doktory a do zdejší porodnice jsem se šla podívat na podzim, když tady byl den otevřených dveří. Je to tady hezké a příjemné, jsem se vším moc spokojená,“ zhodnotila svou zkušenost novopečená maminka.

V loňském roce se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo 1341 dětí, což je o 14 více než v roce předchozím. Z celkového počtu dětí narozených v roce 2018 v uherskohradišťské porodnici bylo 662 dívek a 679 chlapců. Nejvíce porodů připadlo v loňském roce na červenec, nejslabším měsícem byl z tohoto pohledu leden. Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Uherskohradišťské nemocnici byla loni Eliška, mezi chlapeckými jmény byl nejoblíbenější Jakub. Mezi netradičními jmény nechyběli Bryan, Zoey, Andi, Ellijah nebo Ayla.

2. ledna před jedenáctou dopolední se pak v Uherskohradišťské nemocnici narodila i první občanka města Uherské Hradiště. Jedná se o holčičku Elišky a Tomáše Chrástkových- Leontýnku, která měřila 47 centimetrů a vážila 3140 gramů.