6. 6. 2024

Plicní oddělení Uherskohradišťské nemocnice se i v letošním roce připojilo k mezinárodní kampani Světový den bez tabáku. Zdravotníci zaměřili v tomto ročníku pozornost na kuřáky, kterým poslední květnový den nabídli bezplatné vyšetření plic. Této možnosti využilo a do plicní ambulance dorazilo 18 osob.

„K preventivní akci se naše oddělení připojuje pravidelně, cílem je upozornit společnost na zdravotní rizika spojená s kouřením cigaret, tabákových výrobků a v poslední době také elektronických cigaret, které si našly příznivce především u mladší generace. Z celkového počtu příchozích kuřáků jsme u dvou osob odhalili problém a pacienty jsme pozvali k dalšímu vyšetření,“ sděluje primář plicního oddělení MUDr. Arnošt Sobol.

Kromě základního vyšetření plicních funkcí a mechaniky dýchání bylo zájemcům nabídnuto také poradenství v protikuřácké poradně.