12. 10. 2022

Měsíc říjen je na celém světě věnován prevenci rakoviny prsu a podpoře nemocných žen. Toto onemocnění patří mezi nejčastější nádorová onemocnění žen, z toho velkou část tvoří pacientky – seniorky.

Uherskohradišťská nemocnice připravila v rámci svého celoročního projektu Rok seniora preventivní akci v podobě screeningového mamografického vyšetření určené právě ženám v seniorském věku, která se uskuteční v pátek 21. října v čase od 7-11 hodin v přízemí budovy F („skleňák").

Cílem mamografického vyšetření je včasný záchyt zhoubných nádorů, které se mohou objevit i bez předchozích obtíží. Vyšetření probíhá vestoje, pacientkám jsou při něm postupně snímkovány oba prsy. K bezplatnému vyšetření je třeba žádanka od gynekologa či obvodního lékaře, provedení screeningu je také podmíněno uplynutím 2 let od posledního vyšetření. V případě velkého zájmu bude zájemkyním nabídnut náhradní termín.

Dezinformace, mýty a pověry denně zrazují od vyšetření řadu žen. Mamograf může odhalit rakovinu prsu již v počátečních stadiích, kdy ji lze řešit bez následků. Myslete na své zdraví v každém věku a nezanedbávejte prevenci. Pokud Vám nevyhovuje uvedený termín, objednat se můžete telefonicky na: 572 529 782, 572 529 787 nebo osobně na registraci mamodiagnostického oddělení.