20. 8. 2024

Transfuzní oddělení Uherskohradišťské nemocnice srdečně zve všechny dárce krve, příznivce pohybu i širokou veřejnost na šestý ročník cyklodne Jedu na krev. Oblíbená sportovní akce se uskuteční v neděli 1. září 2024.

„V letošním ročníku jsme si pro účastníky připravili nové trasy, náročnost si může každý vybrat dle svého uvážení. Touto akcí chceme především poděkovat všem našim dárcům krve, ale i příznivcům nemocnice. Je to pro nás navíc skvělá příležitost potkat se s našimi dobrovolníky i mimo odběrovou místnost, velmi rádi samozřejmě uvítáme i nové potencionální zájemce, kteří se mohou s naším oddělením neformálně seznámit,“ říká primář hematologicko transfuzního oddělení MUDr. René Kamrla.

Kratší trasa nese podtitul „pohodáři“, pro milovníky jízdy na zpevněných cestách je připravena trať „gravelisté“, okruh pod názvem „bajkeři“ ocení především fandové terénní jízdy. Registrace účastníků proběhne první zářijovou neděli od 8:30-9:30 hod. před transfuzním oddělením. Pro všechny příznivce cyklistiky bude připraveno malé občerstvení, v závěru akce se bude losovat o krásné ceny.

Účast na cykloakci je podmíněna předchozí rezervací na e-mailu: akce@nemuh.cz, a to nejpozději do pátku 30. srpna. Do zprávy uveďte jména účastníků a výběr trasy.