26. 9. 2024

V prostorách kina Hvězda v Uherském Hradišti se ve středu 26. září uskutečnila XXII. Odborná konference, která patří k tradičním vzdělávacím akcím Uherskohradišťské nemocnice. Zúčastnilo se jí na dvě stě padesát lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu. Přednášející z řad lékařů Uherskohradišťské nemocnice přiblížili kazuistiky napříč obory, tematicky tak v rámci letošního stého výročí založení nemocnice navázali na předchozí konferenci konanou na jaře.

V deseti odborných výstupech se přednášející dotkli nejrůznějších oborů – od neurologie přes ortopedii až například po oční nebo dětskou problematiku – a přiblížili kolegům pozoruhodné diagnózy ze své praxe. Vybírali navíc takové případy, které měly přesah i do jiných oborů. Přítomní posluchači tak jejich zkušenosti budou moct využít i ve svých odbornostech.