21. 2. 2014

Ve čtvrtek 20. února dostali pacienti dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice desítky plyšových hraček. Štědrými dárci jsou nezisková společnost Madio a Florbalový klub Panthers Otrokovice.

Koncem loňského prosince odehráli otrokovičtí Panthers svůj nakonec vítězný semifinálový zápas v rámci Poháru České pojišťovny proti týmu FBC ČPP Software Ostrava. Při té příležitosti se rozhodli podpořit na otrokovické půdě neziskovou organizaci Madio o. s. a zároveň potěšit děti v nemocnicích Zlínského kraje. „Panthers vyzvali své fanoušky, aby přinesli na utkání plyšové hračky. Jakmile domácí hráči vstřelili první branku, zasypali diváci hrací plochu svými plyšáky,“ popsal způsob, jak získali hračky ředitel Madia Petr Štěpáník.

Za každého takto posbíraného plyšáka pak darovali florbalisté ještě 3 Kč na podporu neziskové organizace Madio. Pro Uherskohradišťskou nemocnici to znamená dárek cca 50 kusů plyšových hraček pro dětské oddělení. Část hraček zůstane přímo na oddělení, některé z nich si však budou moci vzít malí pacienti domů.