12. 2. 2019

V posledních týdnech se v Uherskohradišťské nemocnici uskutečnilo několik podstatných změn v uspořádání areálu. S otevřením druhého centrálního objektu došlo k přemístění lůžek i ambulancí interny, stejně jako k přestěhování celého dětského oddělení. Nové místo v pavilonu chirurgických oborů našla i interní jednotka intenzivní péče. O uplynulém víkendu se navíc přestěhovalo i Oddělení ošetřovatelské péče. Na místo dosluhujícího domku našlo zázemí ve 4. patře budovy F, tedy v prostorách, kde dosud sídlilo dětské lůžkové oddělení.

„Využili jsme toho, že se nám uvolnily hezké prostory po dětském oddělení, které nepotřebovaly žádné stavební úpravy. Jen jsme pokoje nově vymalovali a mohli stěhovat. Věřím, že jsme tím pacientům i personálu zajistili mnohem komfortnější podmínky,“ vysvětluje další změnu ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Stěhování bylo ale i tak docela náročné, většina pacientů je totiž upoutána na lůžko a jelikož mělo oddělení nové postele, musela se nejdříve přesunout postel a hned za ní pacient. V sobotu dopoledne proto bylo v pohotovosti několik sanitek na převoz pacientů a většina pracovníků údržby, kteří museli postupně převézt většinu nábytku i vybavení. Aby některé kusy ze starého pavilonu dostali, museli je mnohdy částečně rozebrat. Všechna ta náročná práce se ale podle staniční sestry Lenky Filípkové rozhodně vyplatila. Nové prostory jsou nesrovnatelně světlejší, prostornější a příjemnější. A na změnu k lepšímu si prý velmi rychle zvykli také pacienti.

„Lůžka ošetřovatelské péče ale čeká ještě jedno stěhování. V horizontu několika let bychom je rádi umístili do budovy staré interny, samozřejmě až poté, co objekt kompletně zrekonstruujeme. Oddělení ošetřovatelské péče totiž navazuje na Oddělení následné péče, takže by pak obě oddělení sídlila ve stejné budově,“ doplňuje plány Uherskohradišťské nemocnice ředitel Petr Sládek.