Nový díl podcastu z Uherskohradišťské nemocnice představuje klinickou psychologii
Pozvání do sedmé epizody podcastu Pulsování tentokrát přijal Mgr. Ondřej Vávra, který posluchače seznámí s činností klinického psychologa v nemocničním prostředí a přiblíží obecné trendy ve vnímání potřeb psychologické péče ve společnosti.
„Pomalu, ale jistě se dostáváme do bodu, kdy je naše pomoc obecně vyhledávána daleko více ochotně a „dobrovolně“, než tomu bylo dříve. V dnešní době již pominuly předsudky o tom, že návštěva u odborníka je až jakousi poslední štací. Současně se však, obzvláště u nás na Slovácku, setkáváme s názorem, že problémy psychického rázu se mají řešit doma,“ sděluje Mgr. Vávra. „Naštěstí dnes existuje spoustu různých iniciativ, které se snaží duševní onemocnění destigmatizovat a zlepšit mezi veřejností přístup v jeho vnímání,“ dodává.
Rozvor také objasní rozdíly mezi klinickým psychologem, psychologem a psychiatrem a přiblíží běžný pracovní den odborníků na lidskou duši v nemocnici. Přináší rovněž zajímavé poznatky z praxe o specifických obtížích, jež se vyskytují u mužů a žen, i odpovědi na otázku, které období je pro klinické psychology z hlediska nárůstu počtu pacientu s psychosomatickými potížemi nejnáročnější.
Jednotlivé díly podcastu z Uherskohradišťské nemocnice jsou dostupné na webových stránkách nemocnice, Facebooku, Youtube, Spotify a dalších platformách.