21. 5. 2019

Druhá etapa výstavby centrálního objektu Uherskohradišťské nemocnice, tedy objekt nové interny, je Stavbou roku Zlínského kraje za rok 2018. Odborná porota, složená ze stavebníků, inženýrů, architektů i zástupců Zlínského kraje, přidělila nemocnici hlavní cenu v kategorii „Stavby občanské vybavenosti“. Ocenění převzali zástupci nemocnice i realizačního týmu v uherskobrodském Domě kultury.

„Realizace takové stavby byla týmovou záležitostí, proto i ocenění patří celému týmu lidí. Musím ale přiznat, že šlo o velmi náročný úkol. Jak už to u takových projektů bývá, spousta věcí se musela řešit za pochodu. Dnes už budova ale téměř půl roku slouží pacientům i personálu, mají tady moderní zázemí s klimatizací, zvedáky pro imobilní hospitalizované i fungující potrubní poštu. Vše běží, jak má, jen v lepším a modernějším prostředí, a to nás těší ze všeho nejvíce,“ říká k ocenění Pavel Lečbych, vedoucí řízení projektů a investic Uherskohradišťské nemocnice.

Společně s ním si pro ocenění přišel i ředitel nemocnice Petr Sládek. „Před čtyřmi lety jsem získali krajskou cenu za první etapu centrálního objektu, moc mne těší, že jsme uspěli i s druhou částí stavby. Důležité samozřejmě je, jak budova funguje a jak jsou s ní spokojeni naši pacienti a personál. Ocenění ze strany odborné veřejnosti je ale samozřejmě velmi příjemným bonusem,“ doplnil Petr Sládek.

Nemocnice se ale už v těchto dnech soustřeďuje na další náročný projekt, a to rekonstrukci plicního pavilonu, kde sídlí také neurologie nebo onkologie. Pro tyto provozy upravuje prostory staré interny, kam se zanedlouho budou muset zdejší pacienti přestěhovat. „Půjde totiž o kompletní rekonstrukci vnitřních prostor budovy, kterou uhradí Zlínský kraj. Počítá se tady s investicí v hodnotě bezmála čtvrt miliardy korun, hotovo by mělo být v polovině roku 2021. Ani pak ale ještě nebude vše podle našich představ. Z velkých investic nás čeká ještě generální rekonstrukce kuchyně a pak také stará interna,“ přidává na seznam dalších velkých úkolů nemocnice ředitel Petr Sládek.

Foto z předávání: Elen Sladká