16. 5. 2024

Dohlížet na správné dýchání nejmenších dětí, které se narodily v Uherskohradišťské nemocnici, bude 10 nových monitorů dechu. V rámci pravidelné spolupráce zprostředkovala jejich pořízení Nadace Křižovatka.

Nezisková organizace šíří již od svého založení v roce 1995 povědomí o syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku v celé České republice. „Díky sponzorům a dárcům pomáháme v rámci projektu „Maminko, dýchám“ vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense 1 Pro. Monitor hlídá zástavu dechu a jakékoliv jeho nepravidelnosti a okamžitě spouští alarm k přivolání pomoci,“ říká ředitelka nadace Michaela Špunarová.

„S Nadací Křižovatka spolupracujeme dlouhá léta a jsme moc rádi, že na nás každoročně myslí.  Díky jejich zásluze jsou nově narozená miminka pod dohledem spolehlivých přístrojů a přináší tak maminkám a jejich dětem velmi důležitý pocit bezpečí. Rodiče mají v případě potřeby možnost zapůjčit si na našem oddělení monitor dechu i domů,“ dodává primářka dětského oddělení MUDr. Irena Baroňová.

Poděkování za financování nákupu nových přístrojů v částce přesahující 23 tisíc Kč patří společnostem FONERGY a V.P.M. Trans. Děkujeme!