23. 9. 2024

Nezisková organizace Nedoklubko a zástupci 1. FC Slovácko na Novorozeneckém oddělení Uherskohradišťské nemocnice předali dárky, pořízené z výtěžku Běhu a procházky pro miminka do dlaně. Na letošní květnové charitativní akci, kterou svým výkonem podpořili i sportovci zmíněného fotbalového klubu, vyběhali nebo vychodili účastníci v Uherském Hradišti bezmála 70 000 Kč.

„Ze získaných prostředků jsme pro novorozenecké oddělení pořídili elektrickou odsávačku, bohaté příslušenství k ní a také další potřebné kojící a zdravotnické pomůcky, které oddělení může využít. Přidali jsme i oblíbené háčkované chobotničky a dečky nebo mušelínové šátky pro miminka do inkubátoru,“ upřesnila při předávání Karla Uherková z organizace Nedoklubko.

Novorozenecké oddělení Uherskohradišťské nemocnice spolupracuje s Nedoklubkem, podporujícím rodiny předčasně narozených dětí, dlouhodobě. Proto Karla Uherková už při předávání pozvala na další ročník Běhu a procházky pro miminka do dlaně. Ten se v Uherském Hradišti uskuteční 5. května 2025.

Uherskohradišťská nemocnice děkuje jak neziskové organizaci Nedoklubko, tak i sportovcům, sponzorovi Autoservis Uherek a všem dalším účastníkům, kteří svým pohybem podpořili dobrou věc.