23. 9. 2022

V rámci Týdne sluchově postižených ve Zlínském kraji proběhla ve středu úspěšná přednáška MUDr. Tomáše Talacha s názvem Jak vyzrát na potíže se sluchem a jak vybrat vhodné sluchadlo. Akce proběhla ve spolupráci s Poradenským centrem pro sluchově postižené v prostorách místní pobočky.

„Hlavními tématy středečního odpoledne bylo představení možností prevence sluchových poruch a jejich vyšetření. U seniorů je obecným problémem jejich dlouhodobá deprivace, zapříčiněná nedostatkem podnětů. Mou snahou tedy bylo hlavně namotivovat pacienty, aby neodkládali včasnou diagnostiku, a i v rámci prevence podstoupili vyšetření sluchu,“ přiblížil obsah přednášky otorinolaryngolog a foniatr ordinující v Uherskohradišťské nemocnici MUDr. Tomáš Talach.

Tato preventivní akce se přidala na seznam cyklu přednášek, které Uherskohradišťská nemocnice připravuje pro širokou veřejnost v rámci probíhajícího celoročního projektu Rok seniora.