7. 10. 2024

Zrak patří k nejdůležitějším smyslům, a proto se Oční oddělení i Oční optika Uherskohradišťské nemocnice už tradičně připojují ke Světovému dni zraku. Vznikl v roce 1990 s cílem poukázat na rizika očních onemocnění a upozornit na možnou prevenci.

„Až 75 % dospělých používá nějakou formu brýlové korekce. Téměř tři miliardy lidí na celém světě trpí problémem slabého zraku, nebo dokonce slepotou. Proto bychom neměli podceňovat preventivní prohlídky. Na Světový den zraku jsme tedy ve spolupráci s naší optikou připravili sérii preventivních vyšetření očí a zraku pro širokou veřejnost,“ zve na pátek 11. října MUDr. Filip Žácky, primář Očního oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

V prostorách očních ambulancí a oční optiky v budově Centrálního objektu I si právě v pátek 11. října od 9 do 14 hodin mohou návštěvníci nechat preventivně bezplatně změřit zrak i nitrooční tlak nebo se dát vyšetřit na šedý zákal. Zájemci si s sebou také mohou přinést ke kontrole své užívané brýlové korekce a v případě předpisu nových pak v oční optice tento den využít slevu na brýlové obruby.

Preventivní akce se zúčastní i zástupci obecně prospěšné společnosti Tyfloservis, která už přes dvacet let podporuje k větší samostatnosti osoby s vážným zrakovým postižením. Na svém stanovišti nabídnou účastníkům k vyzkoušení právě potřeby pomáhající slabozrakým a nevidomým.