3. 1. 2020

V porodnici Uherskohradišťské nemocnice přivítali letos prvního novorozence na Nový rok krátce po čtvrt na deset dopoledne. Tomášek Ježek se narodil mamince Lence a tatínkovi Janovi z Dolního Němčí a je jejich třetím synem, doma už na něj čekají starší bráškové šestiletý Honzík a osmiletý Adámek.

Dnes mamince a novorozenci přišel poblahopřát Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice spolu s primářkou porodnicko gynekologického oddělení Soňou Pánkovou a primářkou dětského a novorozeneckého oddělení Irenou Baroňovou.

Malý Tomášek přišel na svět v 9 hodin a 17 minut dopoledne prvního ledna a při porodu vážil 3860 gramů a měřil 52 centimetrů. „Historie se v naší rodině opakuje. Tomáškův tatínek totiž pochází také ze tří chlapců a věkový rozdíl mezi ním a jeho bratry je stejný jako v případě našich kluků,“ říká maminka Lenka Henclová. Termín porodu prý měla mezi 30. prosincem do 4. lednem. „Myslela jsem si, že se malý narodí ještě před koncem roku, ale dal si na čas. K našim chlapcům jsme si oba přáli holčičku, ale další kluk do rodiny vůbec nevadí, jsme šťastní, že je zdravý a v pořádku,“ dodává Lenka Henclová, která je s péčí v porodnici spokojená, o čemž svědčí i fakt, že všechny tři své syny rodila právě v Uherskohradišťské nemocnici.

Od ředitele zdravotnického zařízení Petra Sládka dostala maminka květiny a také poukaz, díky němuž si může z nemocnice domů zapůjčit novorozeneckou postýlku na půl roku zdarma. „Tomáškovi jsem popřál hodně zdraví a jeho rodičům, ať jim všichni tři synové dělají jenom radost. Těší mě, že se k nám maminky rády vracejí. Troufnu si tvrdit, že naše porodnice je v okolí vyhlášená, neustále se snažíme naše služby zlepšovat. V loňském roce se u nás narodilo téměř o sto padesát dětí více, než v roce předchozím. Poděkování za dobrou práci určitě patří našemu personálu, který o maminky i novorozence skvěle pečuje,“ podotýká Petr Sládek. V posledních pěti letech roste počet dětí narozených v porodnici Uherskohradišťské nemocnice od 1172 novorozenců v roce 2015 až po 1488 dětí v roce 2019.