24. 7. 2024

Vedení Uherskohradišťské nemocnice se obrací na pacienty a jejich blízké s prosbou, aby s sebou při nástupu k hospitalizaci neměli vyšší obnos peněz. Důvodem je zajištění bezpečnosti pacientů i jejich majetku během jejich pobytu a snížení personální a finanční zátěže pro nemocnici.

„Nedávno jsme řešili případ, kdy se k hospitalizaci dostavil pacient s několika igelitovými taškami s velkou částkou peněz v různých bankovkách a mincích s nízkou nominální hodnotou. Pacient na dotaz personálu uvedl, že má u sebe peníze v maximální výši 60 tisíc korun. Při úschově a přepočítávání obnosu jsme však zjistili, že se jedná o částku blížící se jednomu milionu korun,“ popisuje nestandardní situaci vedoucí útvaru financování a účetnictví Ing. Hana Marčíková.

Uložení, zajištění bezpečné úschovy a opětovné vyzvednutí peněz z úschovy s sebou v takových případech nese finanční a personální náklady.

„Pro nemocnici je zásadní zajistit bezpečnost pacientů a snížit riziko ztráty nebo odcizení jakékoliv finanční hotovosti. Prosíme proto pacienty, aby si větší obnos peněz uschovali do bezpečí ještě před nástupem do nemocnice a s sebou si brali jen menší částku pro osobní potřebu,“ dodává Marčíková.

Obecně je pacientům při nástupu do nemocnice doporučeno vzít s sebou: osobní doklady a potřebné dokumenty, menší finanční obnos, hygienické potřeby, vhodné oblečení, domácí obuv, brýle a jiné kompenzační pomůcky.