9. 2. 2023

Nový pulsní oxymetr a dva ultrazvukové inhalátory předala ve středu 8. února na dětské oddělení předsedkyně spolku Korunka Luhačovice Veronika Záhorská.

„S dětským oddělením spolupracujeme dlouhodobě, před Vánoci jsme pro děti přivezli dárečky, které jsme zakoupili z výnosu prodeje speciální edice pralinek vyrobené přímo pro Korunku od Čokoládovny Janek. Do nemocnice nás doprovodila také manželka pana Vašo Patejdla. Slavný hudebník v prosinci v Uherském Hradišti koncertoval a rozhodl se prostřednictvím našeho spolku věnovat nemocnici z prodeje vstupenek částku 20 000 Kč. Pár korunek jsme přidali i my a s paní primářkou jsme se domluvili na pořízení potřebných přístrojů,“ sdělila Veronika Záhorská.

Nový pulsní oxymetr bude na dětském oddělení sloužit k monitorování okysličení krve a snímání pulsu těla u nejmenších pacientů. Inhalační sady se stanou skvělým pomocníkem při léčbě respiračních onemocnění jako je astma, bronchitida, ale i u běžného nachlazení.