5. 4. 2023

Další epizoda podcastu Uherskohradišťské nemocnice Pulsování se věnuje mamografii, základní diagnostické metodě u žen s příznaky onemocnění prsu. Hostem pořadu se stala primářka mamodiagnostického oddělení MUDr. Libuše Nabitá, role moderátora se zhostil David Vacke.

„Za posledních 30 let stoupl výskyt rakoviny prsu o 100 %. Na preventivní vyšetření prostřednictvím mamografického screeningu dorazí průměrně 60 % žen v nejvíce ohrožené věkové kategorii od 45 let. Jednou za dva roky by se mělo vyšetření u žen ve středním a vyšším věku stát samozřejmostí,“ uvádí statistická data primářka Nabitá.

Posluchači se v aktuálním vydání podcastu dozví nejen důležité informace o příčinách vzniku rakoviny prsu, která patří v České republice k nejčastějším onkologickým onemocněním v ženské populaci, zodpovězeny jsou také nejčastější dotazy spojené s preventivním screeningovým mamografickým vyšetřením.

Jednotlivé díly podcastu z Uherskohradišťské nemocnice jsou dostupné na webových stránkách nemocnice, Facebooku, Youtube, Spotify a dalších platformách.