19. 9. 2024

Uherskohradišťská nemocnice uspěla s projektem Podpora a zvyšování kvality screeningových vyšetření na kolorektální karcinom v programu Národní plán obnovy vyhlášeného Ministerstvem zdravotnictví. Díky tomu nabídneme pacientům zvýšenou kvalitu, komfort i diagnostické možnosti těchto vyšetření.

V rámci projektu Uherskohradišťská nemocnice pořídí novou endoskopickou techniku pro gastroenterologickou ambulanci; rozšíří a zmodernizuje tím své vybavení stávající. Konkrétně se jedná o videoendoskopický procesor a dva videokolonoskopy. „V současné době jsou prováděna screeningová vyšetření ve vybavené Gastroenterologické ambulanci Uherskohradišťské nemocnice. Aktuální potřeba zvýšení počtu prováděných preventivních kolonoskopií prodlužuje čekací dobu na tato vyšetření. Rozšíření a modernizace vybavení tak naši práci zefektivní a zrychlí,“ upřesnil MUDr. Václav Stránský, primář Interny II.

Projekt, který je financován Evropskou unií z Nástroje pro oživení a odolnost prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR, přinese nemocnici dotaci až 2 miliony korun.