27. 6. 2018

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice zorganizovalo výtvarnou soutěž pro děti mateřských, základních i základních uměleckých škol s názvem Dětský úsměv. Na výzvu zareagovalo 15 vzdělávacích institucí, které na adresu nemocnice zaslaly desítky prací. Ty nejlepší se dočkaly ocenění a jejich mladí tvůrci se v úterý 26.6. zúčastnili slavnostní vernisáže v nemocniční galerii Patro. Jejich obrázky tady budou k vidění až do konce prázdnin, poté ozdobí zdi nového pracoviště dětského oddělení.

S myšlenkou zorganizovat výtvarnou soutěž přišla zástupkyně primáře Irena Baroňová. „Vzhledem k tomu, že se naše oddělení bude už zanedlouho stěhovat do nových prostor v dokončovaném centrálním objektu, tak jsem chtěla, aby naše nové pracoviště bylo krásné a aby se v něm děti cítily dobře. Přišlo nám proto nejlepší, aby ho dětem vyzdobily právě děti,“ vysvětluje prvotní impulz doktorka Baroňová. Dětské oddělení ke spolupráci přizvalo školy z regionu, které organizátory mile zaskočily svým zájmem. K hodnocení se sešly desítky obrázků všech možných technik i velikostí. S výběrem nejlepších prací porotě dětského oddělení pomohli také dva profesionálové, tedy malíři a pedagogové zdejší SUPŠ, Kamil Mikel a Jan Pospíšil. „Bez jejich pomoci bychom opravdu jen velmi těžko vybírali, všechny práce se nám totiž zdály povedené,“ říká s úsměvem Irena Baroňová. Z hodnocení nakonec vzešlo devět oceněných, velmi úspěšnou školou se stala například ZŠ Sportovní. Děti si odnesly dárkové koše, stavebnice i knížky.
Na výstavu se vešlo jen osmnáct prací, stěny nového dětského oddělení jich ale pojmou mnohem víc. „Je fajn, že se děti s naším oddělením setkají i jinak, než jen jako pacienti. Mohou si tak k nemocničnímu prostředí vytvořit trochu jiný vztah,“ doplňuje další pozitivum výtvarné soutěže zástupkyně primáře.

Výtvarná soutěž Dětský úsměv je součástí projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok dítěte. S jeho pomocí se nemocnice soustřeďuje nejen na získávání prostředků pro vybavení nového dětského oddělení, ale také organizuje řadu osvětových i volnočasových akcí pro širokou veřejnost.

Zpracovala:
Mgr. Barbora Žáková
odborný administrativní pracovník PR a marketingu
Uherskohradišťské nemocnice a. s.

Další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant