27. 9. 2024

Uherskohradišťská nemocnice otevřela dveře svého centra pro léčbu migrény. Akce, kterou spolupořádala organizace Migréna-help, měla podtitul „vstupte do světa, kde migréna nevládne“ a setkala se s velkým zájmem veřejnosti.

Desítky návštěvníků se během dne otevřených dveří mohly dozvědět mnoho užitečného o tom, co je migréna a jak na ni reagovat, pod vedením fyzioterapeutky si také vyzkoušely několik úlevných cviků. Individuální konzultace pak zájemcům nabídly lékařky Neurologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice, které se léčbou migrény zabývají. Účastníci se také mohli seznámit s organizací Migréna-help, pomáhající migrenikům. Blíže ji představila její zakladatelka a předsedkyně, Mgr. Rýza Blažejovská, DiS.:

„Migréna-help je pacientská organizace, která šíří osvětu, poskytuje poradenství, zprostředkovává psychoterapii, koordinuje kruhy sdílení, usiluje o změny na systémové úrovni a provozuje také online lékařskou poradnu, kde je možné poradit se s lékaři z center pro bolest hlavy. Zda se potýkáte s migrénou, nebo jinými bolestmi hlavy, lze otestovat v sebediagnostickém dotazníku Migréna Test na webových stránkách www.migrena-help.cz.“