28. 8. 2014

Ve čtvrtek 4. září od 7 do 12 hodin se na transfuzní stanici UHN uskuteční akce Daruj krev s KORUNKOU LUHAČOVICE a FC Slovácko.

Fotbalisté klubu FC Slovácko se přijdou zapsat do registru dárců kostní dřeně, vedení a zástupci realizačního týmu potom darují krev. "Zájem sportovců o darování krve a samotný vstup do registru dárců kostní dřeně nás velmi těší. Nikdo z nás neví, kdy budeme potřebovat pomoc. Je to jistě záslužný počin, díky kterému se mohou zachránit životy lidí," uvedla ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská s tím, že v současnosti se hledá vhodný dárce kostní dřeně pro šestadvacetiletého muže z Valašských Klobouk. „Mladík trpí leukémií a hledá dárce kostní dřeně. Nejvhodnějšími dárci jsou lidé ve věku od 18 do 35 let, velmi vhodnými dárci jsou právě sportovci a fyzicky zdatní lidé,“ řekla Zdenka Wasserbauerová z Otrokovic z nadace Šance, které se tematice dárcovství kostní dřeně věnuje mnoho let.

Aktivity KORUNKY LUHAČOVICE vítá i primářka hematologicko transfuzního oddělení Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Marta Černá. "Jsme rádi za všechny akce na podporu dárcovství krve i kostní dřeně. Máme sice hodně širokou základnu dárců, ale potřebujeme získávat i mladé lidi, dělat osvětu, vysvětlovat a připomínat, proč je dárcovství tak důležité."
Fotbalisté FC Slovácko se na transfuzní stanici zdrží déle, aby mohli promluvit s fanoušky nebo se jim podepsat. Ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská také prozradila, že sdružení chystá pro transfuzní stanici v Uherskohradišťské nemocnici překvapení v podobě dárku, který předá právě v rámci akce Daruj krev s KORUNKOU LUHAČOVICE a FC Slovácko.

Nedávno darovali krev také fotbalisté z Nedakonic