29. 1. 2021

Uherskohradišťská nemocnice se potřetí v řadě zapojila do projektu „450 ml naděje“, který je zaměřen na získávání nových bezplatných dárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice. „Generace dárců totiž postupně stárne a odchází, proto je cílem oslovovat zejména nové dobrovolníky, kteří se k darování krve teprve odhodlávají,“ říká Xenie Mráčková, koordinátorka projektu.

I když se uherskohradišťská transfuzní stanice s nedostatkem dárců krve nepotýká, nábor novodárců přijímá s povděkem. „Pokud bychom nedbali na obnovu dárcovské základny nyní, za několik let bychom to určitě pocítili. Ačkoliv při dvoudenní propagační akci darovali krev především lidé mladí a "dárcovsky nezkušení", vše probíhalo hladce a věřím, že si z dárcovského odběru vedle drobných dárků odnesli i příznivý celkový dojem a že se v budoucnu ještě někdy setkáme,“ uvedl René Kamrla, zástupce primářky Hematologicko transfuzního oddělení.

Darovat krev na Hematologicko transfuzním oddělení Uherskohradišťské nemocnici je nyní možné každý všední den od 7.00 do 10.30 hodin. Samozřejmě platí, že k odběru by měli přijít jen lidé, kteří se cítí dobře a jsou zdraví. V případě nejasností doporučujeme telefonickou konzultaci s lékařem na Hematologicko transfuzním oddělení Uherskohradišťské nemocnice.

Více informací k darování krve naleznete zde: https://www.nemuh.cz/doc/darcovstvi-krve-zasoby-krevnich-skupin