18. 6. 2020

Brankář fotbalistů 1. FC Slovácko Matouš Trmal věnoval Uherskohradišťské nemocnici šek na 50 000 korun. Tyto finance použije poskytovatel zdravotní péče na nákup ochranných pomůcek. Matouš Trmal je letošním vítězem e:LIGY Challenge. Prvenství v této soutěži je spojené s finanční odměnou, kterou se fotbalista rozhodl věnovat na dobročinné účely.

Polovinu částky určil pro nemocnici v Uherském Hradišti, se kterou 1. FC Slovácko úzce spolupracuje. „Vím, že nemocnice měla a stále má velká vydání, která souvisí s pandemií koronaviru. Pro můj klub je dlouhodobým partnerem, proto jsem se rozhodl ji podpořit,“ prohlásil Matouš Trmal. „Rozhodnutí Matouše Trmala si velmi vážíme a děkujeme. Přejeme mu i klubu mnoho dalších sportovních i osobních úspěchů, a samozřejmě pevné zdraví,“ řekl Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Podpora od Matouše Trmala je součástí charitativního projektu s názvem Společně proti koronaviru, který uspořádaly ve prospěch nemocnic v Uherském Hradišti a ve Zlíně fotbalové kluby FC FASTAV Zlín a 1. FC Slovácko. Vybraná částka přesáhla 300 000 korun. Největší část výtěžku v hodnotě 200 625 korun vzešla z virtuálního derby mezi oběma celky a složili se na ni fanoušci a sponzoři. Dalších 50 000 korun mezi sebou vybrali v kabině hráči FC FASTAV.

K podpoře Uherskohradišťské nemocnice se aktuálně připojily i společnosti Colorlak a DATART. Prvně jmenovaná firma věnovala poskytovateli zdravotní péče poukaz na pořízení speciálních barev vhodných pro aplikaci v nemocnicích, druhá předá deset širokoúhlých televizorů, které budou využity pro zpříjemnění pobytu pacientů na nemocničních odděleních.