26. 6. 2017

Uherskohradišťská nemocnice ve spolupráci s městem Uherské Hradiště zprovozní branku pro pěší v západní části areálu. Obyvatelům městské části Štěpnice se tak cesta do nemocnice podstatně zkrátí.

Doposud byla branka směrem k Domovu pro seniory uzavřena, to se ale změní se začátkem prázdnin. „K tomuto kroku jsme se rozhodli na základě několika podnětů ze strany obyvatel, kteří ve Štěpnicích bydlí a kteří v případě návštěvy nemocnice museli areál obcházet. Otevřením branky zkrátíme cestu nejen jim, ale i penzistům z přilehlého Domova pro seniory. Branka bude otevřená od 3. července, a to pouze ve všední dny od 5:30 do 19:30 h,“ uvedl Vladimír Kudr, provozně technický náměstek UHN.

Pokud chodci využijí tohoto vstupu do nemocnice, ocitnou se přímo u budovy tzv. Skleňáku nebo interny.