17. 12. 2019

Tradiční benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice je pro řadu lidí neodmyslitelnou součástí adventu. Také letos si do prostor kostela sv. Františka Xaverského na hlavním náměstí v Uherském Hradišti přišlo příjemnou předvánoční atmosféru užít na dvě stě padesát návštěvníků. O hudební program se postaral Slovácký komorní orchestr v čele s Jiřím Pospíchalem.

Díky štědrosti účastníků a sponzorů benefičního adventního koncertu se podařilo vybrat přes 170 tisíc korun, výtěžek nemocnice plánuje využít na zlepšení prostředí pro pacienty. Slovácký komorní orchestr v čele s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem zahrál širokou škálu skladeb mnoha autorů, počínaje Antoniem Vivaldim přes Johanna Sebastiana Bacha a W. A. Mozarta až po české skladatele. Na hudební programu se podíleli také žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště. „Atmosféra během koncertu byla tradičně velmi příjemná a ve stejném duchu se neslo i neformální společenské setkání před kostelem. Ceníme si toho, že o náš benefiční koncert je každoročně velký zájem, a jsme vděční také za finanční podporu všech dárců. Ze srdce jim děkuji a přeji všem krásné prožití vánočních svátků,“ vzkázal Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Jen na dobrovolném vstupném se letos vybrala částka 11.866 korun. Dalších 160 tisíc korun získalo zdravotnické zařízení od sponzorů. Největší sponzorský dar věnovala společnost PRIMA BILAVČÍK s.r.o., řediteli nemocnice Petru Sládkovi předal symbolický šek na 100 tisíc korun majitel společnosti Petr Bilavčík. „Nemocnici podporujeme dlouhodobě, protože si uvědomujeme, jak moc je důležitá. Bez dobré nemocnice se neobejdu ani já, ani mí zaměstnanci. Z mého obývacího pokoje vidím na obchvat Uherského Brodu a každý večer tamtudy projede čtyři až pět sanitek. Pokaždé, když vidím ta modrá světla, si uvědomuji, jak je strašně důležité, že tady nemocnici máme,“ svěřil se Petr Bilavčík.

Benefiční adventní koncert byl letos závěrečnou akcí celoročního projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok ženy. Po poslechu klasické hudby se účastníci koncertu sešli ještě před kostelem při společenském setkání, při němž podával voňavý svařák, nealkoholický punč i drobné občerstvení, které připravila nemocniční kuchyně.