29. 6. 2018

Slovácké léto je zavedenou uherskohradišťskou akcí s přesahem. Nabízí totiž nejen zábavu a sportovní vyžití, ale organizuje také benefiční akce. O výtěžek z loňského ročníku se organizátoři opět podělili také s Uherskohradišťskou nemocnicí, konkrétně s dětským oddělením, které získalo 10 000 Kč. Tyto prostředky využije na nákup speciálního křesla na kojení.

V pátek 29. června odstartoval na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti další z ročníků Slováckého léto. Vyhledávaná událost, která nabízí tuny písku, sportovní aktivity i bohatý hudební program, začala neformálním předáním výtěžku loňské benefiční akce. Ten se organizátoři rozhodli rozdělit mezi tři instituce, a to Diakonii ČCE středisko Cesta, Domov pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích a také Uherskohradišťskou nemocnici. „Každoročně organizujeme Plyšákovou benefici, kdy od lidí sbíráme plyšáky a pak je následně prodáváme. Prodej nám v poslední době ale trochu pokulhává, tak jsme letos přišli s novinkou a budeme plyšáky prodávat i přes internet. Peníze sbíráme také pomocí skákacího hradu, nebo třeba motivačních přednášek. Loňský výtěžek z těchto aktivit jsme se rozhodli věnovat také nemocnici, a to hlavně proto, že je to místo, které se týká nás všech,“ vysvětluje za organizátory Marek Pochylý.

Šek na 10 000 Kč převzala zástupkyně primáře dětského oddělení, MUDr. Irena Baroňová, která má o využití peněz jasnou představu. „Za tyto prostředky bychom rádi pořídili křeslo pro kojící maminky na dětskou JIP, které nám tady chybí a které bychom rádi doplnili. Je speciálně uzpůsobené tak, aby se v něm maminka se svým miminkem cítili pohodlně a aby kojení bylo příjemné. Zatím musíme používat obyčejné křeslo, kde to pohodlí není takové, jaké bychom maminkám chtěli nabídnout,“ řekla doktorka Baroňová.

I tímto příspěvkem nemocnice naplňuje svůj celoroční projekt Rok dítěte, jehož prostřednictvím mimo jiné získává prostředky na vybavení nového dětského oddělení. To bude sídlit v dokončovaném druhém centrálním objektu.

Zpracovala:
Mgr. Barbora Žáková
odborný administrativní pracovník PR a marketingu
Uherskohradišťské nemocnice a. s.

Další informace poskytne:
Bc. Egon Havrlant